Smartfon iPhone 5 został zaprezentowany we wrześniu 2012 roku i choć od jego premiery minęło wiele lat, to nadal zjednuje sobie rzesze fanów. Obecnie na jego korzyść przemawia przede wszystkim cena, dzięki której możemy stać się właścicielami produktu jednej z najbardziej pożądanych marek na świecie bez nadszarpnięcia portfela. Trzeba mieć jednak na uwadze, że iPhone 5 – pomimo ponadczasowej konstrukcji – nie jest pozbawiony wad. Sprawdźmy, kiedy naprawa iPhone 5 okaże się niezbędna?

Naprawa iPhone 5 w przypadku problemów z ładowaniem

Najczęstszą usterką iPhonów 5 są problemy z układem zasilania. Ich przyczyną jest uszkodzony układ U2. Znajduje się on na płycie głównej i umożliwia ładowanie urządzenia za pośrednictwem złącza Lightning. Chip U2 jest wyjątkowo podatny na uszkodzenia. Brak możliwości ładowania i krótki czas pracy baterii to objawy świadczące, że naprawa iPhone 5 jest konieczna, ponieważ doszło do awarii układu U2. Objawy alarmujące to czas pracy baterii maksymalnie od 3 do 6 godzin oraz niemożność uruchomienia urządzenia nawet, jeśli przez długi czas było podłączone do ładowania. Kłopoty z układem zasilania to również brak możliwości zgrania danych z komputera przy użyciu kabla, wyłączanie się baterii przy niskich temperaturach oraz szybkie nagrzewanie się iPhona z prawej strony.

Warto mieć na uwadze, że nie jest to wada fabryczna. Przyczyną uszkodzenia układu zasilania jest używanie nieoryginalnych akcesoriów ładujących. Pamiętajmy, że wydajną pracę urządzeń Apple zapewni tylko stosowanie oryginalnych części zamiennych lub posiadających certyfikowane logo MFI. Przede wszystkim ładowarki samochodowe powinny posiadać certyfikat Made For iPhone. Inną przyczyną awarii chipu U2 może być zbyt krótkie przepięcie elektrycznie podczas ładowania telefonu.

Niedociągnięcia estetyczne, czyli wymiana obudowy

Wadą fabryczną w iPhonach 5 jest podatność obudowy na zadrapania i łuszczenie się lakieru, zwłaszcza w modelach czarnych. Nadmierne zarysowywanie się obudowy urządzenia sprawia, że w bardzo krótkim czasie zaczyna wyglądać ono na mocno wyeksploatowane. To niedociągnięcie estetyczne nie wpływa oczywiście na parametry techniczne, jednak znacznie obniża walory wizualne urządzenia. W takiej sytuacji przydatna może okazać się naprawa iPhona 5, polegająca na wymianie obudowy. Częstymi usterkami, wymagającymi wsparcia serwisowego, są również zażółcenia ekranu, przebarwienia na krawędziach wyświetlacza, uszkodzenia mikrofonu oraz zepsucie przycisków sleep/wake.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!