Komputery amerykańskiej marki Apple w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością, która z roku na rok stale wzrasta. Stanowią one pierwszy wybór dla osób, które nie przepadają za systemem operacyjnym Windows i są posiadaczami pozostałych sprzętów z oferty marki sygnowanej motywem nadgryzionego jabłka. Jaki MacBook sprawdzi się najlepiej w 2020 roku?

Laptopy MacBook dostępne na rynku

Co roku firma Apple decyduje się na wprowadzanie nowych wersji kultowych produktów MacBook Air i MacBook Pro. W 2020 roku najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na najświeższe propozycje sygnowane logiem nadgryzionego jabłka. Wszystko ze względu na fakt, że marka kreuje zupełnie nowe trendy, oferując rozwiązania, których nie spotkasz nigdzie indziej.

W razie uszkodzenia sprzętu od Apple, można skorzystać z usług serwisu MacBook w Warszawie, dzięki któremu Twój sprzęt będzie znów pracował tak, jak powinien. Z tego powodu zainwestowanie w laptopa to doskonała opcja dla osób stawiających na sprzęt na lata.

MacBook Pro 2020 16”

MacBook Pro 2020 to jeden z najpopularniejszych komputerów od Apple wybieranych głównie przez profesjonalistów zajmujących się grafiką, montażem wideo i obróbką zdjęć. Wszystko za sprawą dobrej wydajności, ekranu o przekątnej 16” i niewielkich gabarytów, które pozwalają na zabranie laptopa w podróż.

Najważniejsze parametry MacBooka Pro 16”:

 • procesor Intel Core i5 lub Intel Core i7
 • 64 GB pamięci DDR,
 • klawiatura Magic Keyboard,
 • masa 1,37 kg,
 • dysk twardy SSD 8TB,
 • ekran Retina 16”,
 • karta graficzna Grafika AMD Radeon Pro serii 5000M,
 • system sześciu głośników klasy studyjnej.

W przypadku modelu wypuszczonego w 2020 roku, cena MacBooka Pro może mieć znaczenie. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wybranie tańszego modelu z ekranem 13”.

MacBook Air

MacBook Air to laptop stworzony z myślą o osobach potrzebujących sprzętu pozwalającego na wykonanie prostych czynności w komfortowy sposób. Sprawdza się on doskonale w przypadku podróży służbowych, wykładów i nieskomplikowanej pracy w dowolnych okolicznościach. Ekran Retina umożliwia swobodne użytkowanie laptopa również w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach, co jest świetną opcją w przypadku jazdy pociągiem lub konieczności skorzystania ze sprzętu poza budynkiem.

Najważniejsze parametry MacBooka Air to:

 • procesor Intel Core i7,
 • 16 GB RAM,
 • dysk twardy SSD 2 TB,
 • karta graficzna Intel UHD Graphics 617,
 • masa 1,29 kg,
 • bateria pozwalająca na cały dzień pracy.

Jakiego MacBooka wybrać?

MacBook Pro i MacBook Air występują w kilku wersjach, różniących się od siebie takimi parametrami, jak pamięć RAM, wielkość ekranu, zastosowany procesor i dodatkowe funkcje. Najnowsze modele sprzętu od Apple powstały w 2020 roku, dlatego stanowią one doskonałe rozwiązanie dla osób stawiających na nowoczesne rozwiązania zgodne z aktualnymi trendami. W cenie są również modele wypuszczone nieco wcześniej. Decyzja dotycząca tego, czy warto kupić MacBooka konkretnej generacji powinna być uzależniona jedynie od Twoich potrzeb i budżetu.

W skrócie – gdy potrzebujesz laptopa biznesowego, dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na MacBooka Air dowolnej generacji. Jeśli jednak jesteś grafikiem komputerowym lub cenisz wysoką wydajność w lekkim wydaniu, doskonałą opcją jest MacBook Pro 2020 13 lub 16”.

Cena MacBooka może mieć ogromny wpływ na ostateczną decyzję, dlatego często lepszym rozwiązaniem jest jednak postawienie na tańsze modele, wypuszczone kilka lat temu.

serwis MacBook

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!