Urządzenia marki Apple są znane ze swojej długowieczności. Zwykle służą użytkownikom przez wiele lat. W praktyce oznacza to konieczność wymiany baterii, która w naturalny sposób się zużywa. Jeśli komputer ma pozostać urządzeniem mobilnym z prawdziwego zdarzenia, nie ma innego wyjścia. Jak wymienić baterię w MacBook Pro? Czy warto dokonać tego na własną rękę?

Kiedy bateria w MacBooku wymaga wymiany?

Dzięki doskonałym bateriom komputery MacBook świetnie sprawdzają się w użytkowaniu biznesowym – czas pracy na jednym ładowaniu sięga nawet kilkunastu godzin. Niestety z przyczyn technicznych żadna bateria nie jest wieczna. Cykle baterii MacBook to liczba pełnych ładowań i rozładowań baterii, po których może ona stracić część swoich właściwości – laptop będzie pracował krócej. Nie chodzi więc o upływający czas, ale sposób użytkowania urządzenia. Z czasem właściciele komputerów Apple zastanawiają się więc, jak wyjąć baterię z MacBook Air lub jak wymienić baterię w MacBook Pro. Liczbę pozostałych cykli można łatwo sprawdzić, korzystając z raportu systemowego w sekcji dotyczącej zasilania. Raport powinien uwzględniać także aktualną pojemność baterii, która niestety z czasem się zmniejsza.

Jak wyjąć baterię z MacBook Air i MacBook Pro?

Wyjęcie baterii nie jest skomplikowanym zadaniem, ale wymaga precyzji. Śrubki trzymające tylną część obudowy mają bardzo niewielkie rozmiary. Specjalny wkrętak, który nadaje się do ich odkręcenia powinien być dołączony do nowej baterii. Po otwarciu wnętrza laptopa łatwo zauważyć baterię, która powinna mieć czarny kolor. W modelach MacBook Pro zazwyczaj będzie przykręcona na kolejne cztery śrubki. Przeprowadzając operację wymiany baterii należy szczególnie uważać, aby ich nie zgubić.

Jak wymienić baterię w MacBooku?

Zanim użytkownik komputera zastanowi się, jak wymienić baterię w MacBook Pro, powinien kupić odpowiedni produkt. Większość specjalistów uważa, że nie warto stawiać na chińskie odpowiedniki. Nawet, jeśli na początku będą dobrze spełniać swoją funkcję, faktyczna liczba przewidzianych cykli ładowania może okazać się mniejsza, a bateria szybko stracić swoje właściwości. Sama wymiana baterii w MacBook Pro nie jest skomplikowana – wystarczy umieścić nową baterię w miejscu starej i dokręcić wszystkie niezbędne w śrubki.

Zalany MacBook – czy wymaga wymiany baterii?

Zalany MacBook to jedna z najczęstszych przyczyn napraw tych wysokiej jakości urządzeń. Czy w takim przypadku konieczna jest wymiana baterii? Jeśli użytkownik dokona szybkiej interwencji wyłączając swojego laptopa, odwracając go do góry nogami i zawożąc do profesjonalnego serwisu w celu diagnozy i ewentualnej naprawy, prawdopodobnie nic złego nie stanie się z baterią. Kluczową rolę odgrywa błyskawiczna reakcja.

Czy warto wymieniać baterię na własną rękę?

Wymiany baterii w MacBook Pro można z powodzeniem podjąć się na własną rękę. Warto jednak pamiętać, że wnętrze laptopa jest bardzo delikatne i jeden fałszywy ruch może przyczynić się do uszkodzenia innych podzespołów. Zlecając tę usługę profesjonalnemu serwisowi, zyskujemy gwarancję, że zastosuje on oryginalną baterię producenta, a komputer nie ulegnie żadnym uszkodzeniom.

wymiana baterii MacBook

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!