Producenci smartfonów prześcigają się w dodawaniu coraz to nowszych funkcjonalności. Obecne modele są wielofunkcyjne – dzięki nim możemy zadzwonić, wysłać wiadomość, zrobić zdjęcia, szukać informacji w Internecie lub słuchać muzyki. Wśród użytkowników coraz większą popularność zyskuje kultowy już smartfon od Apple – czyli iPhone. Chociaż iOS jest bardzo intuicyjnym oprogramowaniem, wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zgrać muzykę na iPhone?

Ściąganie muzyki na iPhone – co robić?

Spokojnie, serwis iPhone w Warszawie z pewnością mógłby pomóc w pobieraniu muzyki, ale zanim się tam zgłosicie, spróbujcie sami. Istnieje wiele sposobów na pobieranie muzyki. Najprostszym i jednocześnie zalecanym przez Apple sposobem jest wgrywanie przez iTunes. Warto oczywiście poznać różne możliwości i zdecydować, jaki sposób będzie dla nas wygodny, żeby ściągnąć muzykę
na iPhone.

Jak pobrać muzykę z Youtube na iPhone?

Istnieje wiele konwerterów na rynku, zarówno tych w wersji darmowej, jak i płatnych aplikacji. Wśród najpopularniejszych użytkownicy wymieniajć onlinowy Youtube to MP3 Converter. Należy przy tym pamiętać, że są to aplikacje, z którymi giganci zaciekle walczą i podważają ich legalność, a samo bezpieczeństwo korzystania z tych konwerterów jest dość wątpliwe.

Wgrywanie przez iTunes

Bezpiecznym i całkowicie legalnym sposobem na pobieranie utworów będzie iTunes. Aplikację pobieramy z AppStore – jeżeli już ją macie, to sprawdźcie, czy jest to najbardziej aktualna wersja. Kolejnym krokiem będzie dodanie do biblioteki iTunes multimediów z naszego dysku. Podłączcie smartfona do komputera za pomocą kabla USB. Gdy urządzenie zostanie wykryte, można rozpocząć zgrywanie wybranych utworów. Jedną z metod jest kliknięcie prawego przycisku myszy i wybranie polecenia „dodaj do urządzenia” a następnie wybór urządzenia. Inny sposób to wejście do menu smartfona i skorzystanie z zakładki Muzyka. Tam zaznaczamy interesujące nas utwory, gatunki, albumy czy wykonawców oraz korzystając z poleceń „pełna synchronizacja” lub „gotowe” zapisujemy wprowadzone zmiany. Ostatnią możliwością jest po prostu zaznaczenie wybranych materiałów i wgranie ich metodą przenieś/upuść. Po skopiowaniu, treści te dostępne będą na naszym urządzeniu.

Jak pobrać muzykę na iPhone – synchronizacja przez WiFi

Jeżeli często przenosicie swoje piosenki na iPhone, a nie chcecie każdorazowo podłączać go kablem do komputera – jest na to sposób. Zaznaczcie w podsumowaniu opcję „Synchronizuj z tym iPhone przez Wi-Fi” dzięki czemu urządzenie będzie widoczne za każdym razem, gdy będzie podłączone do tej samej sieci co komputer. To rozwiązanie jest zdecydowanie najwygodniejsze.

Pobieranie muzyki na iPhone – macOS Catalina

W macOS Catalina i nowszych, Apple zrezygnowało z aplikacji iTunes, zmieniając tym samym najprostszy sposób ściągania muzyki na iPhone. Zamiast kopiować utwory do smartfona z poziomu iTunes, robimy to z poziomu aplikacji Muzyka. W tym przypadku również podłączamy urządzenie do komputera za pomocą sieci Wi-Fi lub kabla Lightning. Po sparowaniu sprzętów wystarczy skopiować utwory i przenieść je do iPhone.

Aplikacji, które mogą zastąpić iTunes jest wiele – niektóre z nich są darmowe, inne płatne. Pamiętajmy jednak, żeby korzystać ze sprawdzonych aplikacji od renomowanych producentów. W innym wypadku możemy paść ofiarą hakerów, narazić iPhone na złośliwe oprogramowanie lub niestabilne działanie systemu. Wtedy serwis iPhone w Warszawie może okazać się niezbędny do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania naszego smartfona.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!