Premiera iPhone 13 zbliża się wielkimi krokami. Prawdopodobnie we wrześniu, a najpóźniej w październiku miłośnicy marki ruszą po najnowsze smartfony Apple. Tymczasem wiemy coraz więcej na temat „trzynastki”. Oto zbiór dotychczasowych przecieków!

Nowy iPhone 13 – gama modeli bez zmian

Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, iPhone 13 będzie dostępny w sprzedaży w czterech wariantach:

  • iPhone 13 Mini,
  • iPhone 13,
  • iPhone 13 Pro,
  • iPhone 13 Pro Max.

Wszystko wskazuje na to, że zmianie nie ulegną także rozmiary urządzeń. Wersja mini będzie wyposażona w liczący 5,4-calowy wyświetlacz OLED. Dwa środkowe modele odznaczać się będą przekątną wyświetlacza liczącą 6,1 cala. Z kolei najmocniejszy i najdroższy w gamie iPhone 13 Pro Max zostanie wyposażony w największy wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala.

Ekran 120 Hz pojawi się w niektórych modelach iPhone 13

Małą rewolucję będzie z pewnością oznaczało wprowadzenie wyższej częstotliwości odświeżania ekranu wyświetlacza na poziomie 120Hz. Ta niewątpliwie nowa jakość będzie dotyczyła ekranu OLED ProMotion w dwóch najwyższych modelach – iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max.

Znacznie mniejsze wcięcie u góry ekranu iPhone 13

Inżynierowie Apple widocznie wsłuchali się wygłaszane potrzeby użytkowników, którzy od dawna sygnalizowali, jak bardzo przeszkadza im stosunkowo duże wcięcie u góry ekranu. Ostatecznie notch nie zostanie zlikwidowany, ale nastąpi w tej kwestii wyraźna poprawa. Zdjęcia iPhone 13 wskazują, że nielubiane wcięcie zmniejszy się aż o ponad 8 mm. Z tej zmiany szczególnie będą zadowoleni użytkownicy najmniejszego modelu – iPhone 13 Mini, którzy zyskają proporcjonalnie największą powierzchnię ekranu dotykowego.

Poprawa wydajności iPhone 13

Wyczekiwany smartfon iPhone 13 zostanie wyposażony w nowy procesor Apple A15 Bionic. Według producenta będzie to oznaczało poprawę wydajności i lepsze oszczędzanie energii, choć nie znamy na ten temat wielu szczegółów. Na konkretny będzie więc trzeba zaczekać do testów urządzenia. Najnowsze telefony będą wyposażone w 64 GB, 128 GB i 256 GB pamięci wewnętrznej, a w wersjach Pro i Pro Max nawet 512 GB. Oznacza to, że na 1 TB musimy jeszcze poczekać.

Bardziej pojemne baterie

Nowe modele Smartfonów Apple otrzymają bardziej pojemne baterie od swoich poprzedników.

  • iPhone 13 Mini – 2406 mAh,
  • iPhone 13 i iPhone 13 Pro – 3095 mAh,
  • iPhone 13 Pro Max – 4352 mAh.

Teoretycznie w połączeniu z nowym, bardziej wydajnym procesorem, powinno się to przełożyć na dłuższą pracę urządzeń. Z drugiej strony trudno przypuszczać, by odświeżanie ekranu na poziomie 120 Hz nie odcisnęło na niej swojego piętna.

Powiększone matryce aparatów

Zdjęcia wskazują, że modele iPhone 13 będą wyposażone w większe matryce od poprzedników. Powinno to oznaczać zmianę na plus, chociaż dotychczasowy system optyczny zostanie utrzymany. Poprawię ulegnie natomiast stabilizacja obrazu.

Po więcej nowości ze świata Apple zapraszamy na stronę:

https://www.macforce.pl/.

Proponujemy też naprawę i konserwację dotychczasowych urządzeń:
http://macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/czyszczenie-komputera/.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!