Apple Inc jest jedną z największych amerykańskich korporacji, które zajmują się produkcją komputerów i sprzętu elektronicznego. Ich sztandarowe produkty, czyli Mac, iPod, iPad i iPhone odmieniły rynek sprzętu komputerowego. Obecnie marka cieszy się opinią najlepszego producenta elektroniki, a to dzięki jakości wykonania oraz niebanalnemu wzornictwu, który w dużej mierze wyznacza trendy. Sprzęt Apple uchodzi za bezawaryjny, jednakże i najlepszym przytrafiają się awarię, a już na pewno uszkodzenia mechaniczne. W takim wypadku warto korzystać z autoryzowanego serwisu sprzętu Apple, którego pracownicy doskonale znają budowę i standardy sprzętu. Nim jednak pojawiły się sklepy Apple’a oraz serwisy…

Pierwsza pracownia w sypialni

1 kwietnia 1976 roku w Kalifornii, 21-letni Steve Jobs, jego 25-letni kolega Stephen Wozniak oraz 41-letni Ronald Gerald Wayne, założyli firmę, którą nazwali Apple. Nazwa miała być prosta do zapamiętania, pozytywna i wywołująca dobre skojarzenia. Pierwsza siedziba firmy mieściła się w domu rodziców Jobsa. Jeszcze w tym samym roku powstał pierwszy komputer osobisty, który został nazwany Apple I. Do sprzedaży trafił w lipcu 1976 roku. Pierwotnie wyceniony był na 666,66$, jednak w momencie, kiedy zainteresowanie sprzętem bardzo wzrosło, jego cena została obniżona do 475$. W następnym roku do masowej produkcji trafił Apple ][. Od poprzednika różniła go przede wszystkim łatwość obsługi, ilość funkcji oraz rozszerzalność. Za sprawą tego modelu firma z kalifornijskiego miasteczka wyrosła na giganta na rynku technologicznym.

Biznesowy pechowiec

Niestety jeden z założycieli firmy nie doczekał tego sukcesu. Wayne, który odpowiedzialny był za logo marki oraz za stworzenie pierwszej instrukcji obsługi dla Apple nie wytrzymał z firmą długo. Stało się tak, ponieważ status spółki zakładał współodpowiedzialność majątkową założycieli. Wayne bojąc się długów, po dwóch tygodniach działania firmy sprzedał swoje 10% udziałów za kwotę 800$. Sześć lat później, w 1982 roku wartość takiej sumy udziałów wynosiła już 1,5 miliarda $.

serwis iPhone

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!