Poprzedni wpis o powstaniu Apple opowiadał o początkach i trudnościach marki, które z całą pewnością jest najlepiej rozpoznawanym producentem elektroniki na świecie. Historia Apple jest niczym spełnienie amerykańskiego snu. Dwóch młodych mężczyzn, dysponujących jedynie swoimi umiejętnościami, wiedzą i pomysłowością buduje ogromne imperium. Ponadto ich marka jest nie tylko dochodowa, ale również stała się z czasem synonimem dobrze wykonanego sprzętu. Twórcy zadbali o wszystko. Produkty Apple są kompatybilne tylko z innymi produktami marki, a ewentualne naprawy macbooków czy iPhonów zaleca się przeprowadzać jedynie w profesjonalnym serwisie sprzętu Apple.

Czas triumfów – lata 80

W maju 1980 roku na rynek trafił pierwszy komputer osobisty, skierowany przede wszystkim do klientów biznesowych – Apple ///. Mimo naprawdę zaawansowanej, jak na tamte czasy technologii Apple /// był sprzedażową klapą. Zapewne dlatego, że jego cena zaczynała się od 4300 $. Rok później Wozniak uległ wypadkowi samolotowemu. W efekcie zmagał się z problemami z pamięcią i wycofał się z Apple, choć oficjalnie zostaje zatrudniony w firmie. Na dobre odszedł z niej w 1985 roku. W trakcie trwania tej historii firma zaliczyła kolejny sukces. Był nim Apple II, będący trzecim modelem tej serii. Komputer oznaczony literą e był zdecydowanie mocniejszy niż jego poprzednicy. Komputer został wyceniony na 1298 $ i był najdłużej produkowanym przez firmę modelem. 24 stycznia 1984 roku, na corocznym zebraniu udziałowców firmy, Jobs zaprezentował nowy komputer – Macintosh 128K.

iMac – wielkie odrodzenie

Macintosh, mimo reklamy wyreżyserowanej przez Ridleya Scotta nie sprzedaje się tak dobrze, jak można było się tego spodziewać. Ponadto przepychanki między Jobsem i Sculleyem w 1985 roku nabrały mocy. Ostatecznie rada nadzorcza opowiedziała się za Sculleyem, a Jobs odszedł z firmy. Niestety firma wcale nie radziła sobie lepiej. W 1993 roku Sculley zrezygnował z posady, a na łono firmy wrócił Seve Jobs. W 1998 roku na rynek wszedł iMac, pierwszy komputer o nietypowym wzornictwie, pozbawiony stacji dyskietek. Następnie pojawia się iBook – pierwszy konsumencki notebook. Apple nie ogranicza się jedynie do komputerów. W 2001 roku na rynku pojawia się iPod, współcześnie najbardziej znany odtwarzacz mp3.

serwis MacBook

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!