Produkty marki Apple słyną ze swojej wytrzymałości i solidności. Jednakże zdarza się, że i najlepszy produkt od czasu do czasu nie spełnia naszych oczekiwań. Nieczęsto, ale jednak, zdarza się, że bierzemy do ręki nasz iPhone, a ten jest mocno nagrzany. Taki objaw powinien nas zaniepokoić, ponieważ zbyt wysoka temperatura może oznaczać uszkodzenie pewnych systemów w telefonie. W takim wypadku, warto oddać go na diagnostykę do autoryzowanego serwisu Apple.

Czemu iPhone się przegrzewa?

Wzrost temperatury naszego iPhona może skutkować zbyt dużym, przyspieszonym poborem energii z baterii, a tym samym jej znacznie większą eksploatacją. Dodatkowo taki stan urządzenia może mieć spory wpływ na płynność działania telefonu. Taka sytuacja może być spowodowana kilkoma czynnikami. Jednym z najczęstszych jest obciążenie iPhona zbyt dużą ilością danych, które muszą zostać przetworzone przez procesor urządzenia. W momencie, kiedy uruchomiona jest duża ilość aplikacji czy oglądane są filmy w wysokiej rozdzielczości telefon przetwarza ogromną ilość danych. Skutkuje to zwiększoną pracą telefonu a co za tym idzie wyższą temperaturą. Kolejnym powodem może być zbyt długi czas pracy iPhona. Podobnie jak w pierwszym przypadku, skutkuje on nagromadzeniem zbyt dużej ilości danych – dobrze od czasu do czasu wyłączyć telefon. Warto podkreślić, że powodem przegrzewania może być również nieaktualizowanie systemu operacyjnego i aplikacji oraz wystawianie sprzętu na działanie bardzo wysokiej temperatury, np.  w trakcie upalnego lata.

iPhone się grzeje – jak poradzić sobie z przegrzewającym się telefonem?

Jeśli wiemy z czego wynika przegrzewanie iPhona, powinniśmy zrobić wszystko, aby uniknąć takich sytuacji. Jeśli mamy do czynienia z dużym nagromadzeniem danych, warto usunąć niepotrzebne pliki z naszego urządzenia i pozamykać wszystkie działające w tle aplikacje, które skutecznie zmniejszają szybkość działania sprzętu. Jeżeli problemem jest zbyt długo uruchomiony telefon, można rozwiązać go wyłączając urządzenie na kilka minut. W przypadku braku aktualizacji, należy zadbać o ich instalację. Czasem natomiast zdarza się, że nasz iPhone grzeje się podczas ładowania – w przypadku wydajnego złącza lightning i szybkich gniazd USB, umiarkowane nagrzewanie to norma, natomiast jeśli telefon faktycznie jest gorący – może to również być problem z modułem zarządzania energią iPhone lub rzadziej, ze złączem ładowania. Zdarza się jednak, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie określić, co dzieje się z telefonem. W takim wypadku należy udać się do serwisu urządzeń Apple. Tam wykwalifikowani pracownicy rozwiążą nasz problem.

serwis iPhone

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!