Na premierę Apple Watch 8 z całą pewnością zaczekamy jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Im bliżej rynkowego debiutu, tym mamy do czynienia z coraz większą liczbą spekulacji i przecieków, jak zresztą w przypadku wszystkich urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka. Praktyka pokazuje, że wiele spośród nich w przyszłości okazuje się jedynie plotkami, często wynikającymi z oczekiwań fanów. Jednak w sferze domysłów zawsze znajdują się również trafne spekulacje. Co w takim razie aktualnie wiemy na temat nadchodzącego Apple Watch ósmej generacji?

Kiedy premiera Apple Watch 8?

Zacznijmy od kwestii najbardziej istotnej dla niecierpliwych użytkowników urządzeń marki Apple. Kiedy możemy spodziewać się premiery Apple Watch 8? Producent, jak ma w zwyczaju, nie wskazał jak dotąd żadnego terminu, ale wystarczy spojrzeć kilka lat wstecz, aby wysnuć prawdopodobnie trafne wnioski. Urządzenia poprzednich generacji w ciągu ostatnich kilku lat regularnie trafiały do sprzedaży w połowie lub w trzecim tygodniu września. Nie należy więc spodziewać się odstępstwa od tej niepisanej reguły. W 2022 roku Apple Watch 8 prawdopodobnie osłodzi miłośnikom marki pożegnanie kalendarzowego lata.

Apple Watch 8 z nowym systemem operacyjnym?

Na podobnej zasadzie można dość miało domniemywać, że kolejny smartwatch od Apple zostanie wyposażony w nowy system operacyjny. Apple Watch 7 korzysta z systemu watchOS 8, który został zaprezentowany w czerwcu zeszłego roku. Wiele wskazuje więc na to, że wkrótce poznamy kolejną odsłonę oprogramowania dedykowanego zegarkom, a jeśli Apple nie planuję drobnego rebrandingu, będzie ona prawdopodobnie nosiła nazwę watchOS 9.

Jakie funkcje zadebiutują w nowym smartwatchu?

W obszarze zainteresowań potencjalnych użytkowników Apple Watch 8 niewątpliwie znajdują się funkcje, które spotkamy w nowym urządzeniu. Wciąż nie doczekaliśmy się wiarygodnych przecieków na ten temat, ale pewną wskazówkę stanowią wnioski patentowe, jakie w ostatnich latach i miesiącach składał producent. Na tej podstawie możemy między innymi oczekiwać, że Apple Watch 8 będzie zdolny do mierzenia temperatury ciała oraz nawodnienia organizmu.

Ta pierwsza funkcja prawdopodobnie będzie wymagała montażu w zegarkach niewielkiego paska wypełnionego powietrzem, który zadziała podobnie do tradycyjnych ciśnieniomierzy. Ponadto możemy oczekiwać, że Apple udoskonalili obecne już w Apple Watch 7 systemy odpowiedzialne za wykrywanie zderzeń i upadków oraz wykrywanie bezdechu sennego. Zwłaszcza ta druga funkcja wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Nowy design zegarka?

Już przed premierą Apple Watch 7 wiele spekulowano się na temat odświeżonego designu urządzenia, jednak w dniu debiutu okazało się, że wizualnie zegarki niewiele różnią się od swoich poprzedników. Być może bardziej radykalnych zmian doczekamy się obecnie. Wśród przypuszczeń dominuje przeświadczenie, że Apple Watch 8 zostanie wyposażony w płaski ekran oraz kopertę z dość wyraźnie zarysowanymi krawędziami. Oznaczałoby to pójście przez producenta w kierunku unifikacji, bo w ten sposób Apple Watch 8 zdecydowanie upodobniłby się do pozostałych urządzeń Apple.

Które z aktualnych spekulacji na temat Apple Watch 8 znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Niestety odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero we wrześniu. Tymczasem wszystkich posiadaczy urządzeń Apple zapraszamy do naszego serwisu, w którym doskonale zaopiekujemy się MacBookiem, iPhonem, iPadem i oczywiście zegarkiem Apple Watch. Jedną z naszych specjalności jest wymiana dysku w MacBooku, która potrafi tchnąć nowe życie w kilkuletnie urządzenie. Z kolei wymiana baterii w MacBooku to świetne rozwiązanie dla osób mobilnych. Zapraszamy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!