Ze względu na wzrost, w ostatnim czasie, znaczenia płatności odroczonych jak i ratalnych, firma Apple chce umożliwić swoim klientom taką możliwość poprzez Apple Pay. Dodatkową zaletą tej usługi jest to, że jeśli chcemy z niej skorzystać – nie potrzebna będzie karta kredytowa Apple Card.  Czy odroczone płatności Apple będą różnić się od tych istniejących już na rynku?

Apple Pay Later – czym są odroczone płatności?

Odroczona płatność znana w języku angielskim jako „deffered payment” to nic innego jak możliwość opłacenia zakupu po określonym czasie np. 30 dniach. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcemy skorzystać z atrakcyjnej promocji, nie dysponując w danym momencie odpowiednimi środkami na koncie. Kusząca jest perspektywa niemal natychmiastowego cieszenia się zakupem i możliwość zapłacenia za niego po upływie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu dni. Coraz częściej sprzedawcy decydują się na takie rozwiązania, chociaż wciąż dotyczą one głównie sprzętów, a nie usług. W przypadku niedrogich produktów czy usług jak na przykład w https://www.macforce.pl/ płatność gotówką dla większości klientów nie jest problemem. Trudności zaczynają się w chwilach, gdy jednorazowo trzeba zapłacić dużą kwotę. Wtedy możliwość zakupu na raty lub skorzystanie z odroczonej płatności może być dla wielu osób dobrym rozwiązaniem. Co istotne odroczone płatności gwarantują brak dodatkowych kosztów takich jak prowizje czy oprocentowanie. Kolejną ich zaletą jest możliwość sprawdzenia produktu jeszcze przed dokonaniem zapłaty. Jeśli zdecydujemy się zwrócić produkt – po prostu go odsyłamy, bez płacenia i angażowania swoich środków.

Co będzie można kupować na raty w Apple Pay Later?

Na raty kupować będzie można prawdopodobnie wszystkie produkty Apple. Być może w ofercie znajdą się też nowości takie jak modele MacBook Pro (16 i 14-calowe), które mają być lepiej wyposażone niż ich poprzednicy. Niektórzy wciąż pamiętają MacBook Pro z roku 2016 lub 2017 gdzie konieczna była wymiana baterii, a czasem skorzystanie z usług serwisu na przykład https://www.macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-baterii/.
Być może w przyszłości płatności w ratach dotyczyć będą nie tylko produktów, ale też usług serwisowych.

Apple Pay Later – jak będzie działać?

Obecnie Apple Card pozwala klientom dokonywać zakupów na raty. Zarówno MacBooki jak i inne produkty można kupować z finansowaniem 0% na okres 24 miesięcy. Dotychczas ta forma płatności dostępna była tylko dla posiadaczy karty kredytowej Apple Card. Apple Pay Later dostępne ma być dla wszystkich i pojawi się w ramach systemu płatności Apple Pay. Podobnie jak w przypadku karty, tutaj też konieczne będzie złożenie wniosku ratalnego, który musi zostać zatwierdzony. Wszystkie niezbędne działania będą możliwe do wykonania w systemowej aplikacji Wallet. Możliwe, że w usłudze użytkownicy znajdą też nieoprocentowane plany oraz akumulujące odsetki.

serwis iPhone

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!