Zgubienie kluczyków od samochodu, portfela czy innego przedmiotu może przyczynić się do wielu problemów. Nie tylko tracisz czas na ich poszukiwanie, ale też często stresujesz się z obawy przed kradzieżą. Jeśli spieszysz się do pracy lub do szkoły po dziecko, z pewnością możliwość szybkiej lokalizacji potrzebnych akcesoriów będzie nieoceniona. Właśnie taką funkcję pełnią AirTagi.

Breloczek i lokalizator w jednym

AirTags to niewielkie, białe elementy, które przypominają swoim wyglądem pastylkę. Specjalnie zaprojektowany uchwyt pozwala na przypięcie do kluczy, portfela, etui lub innego przedmiotu, na którego szybkim odnalezieniu Ci zależy. Jeśli często gubisz kluczyk do samochodu czy klucze do mieszkania, zastosowanie AirTagów to doskonały sposób na to, aby je odnaleźć. Wystarczy do tego jedynie telefon z odpowiednią aplikacją. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń od Apple, istnieje możliwość dokupienia kolorowych opasek i breloczków, by dostosować AirTagi do naszych preferencji.

AirTagi mają wbudowany moduł elektroniczny, który emituje sygnał Bluetooth. Jest on odpowiednio zabezpieczony szyfrowaniem, dlatego nikt inny nie połączy się ze swojego urządzenia z konkretnym breloczkiem. Do tego celu jest niezbędna aktywacja usługi „Znajdź mój”.

Zasada działania AirTagów

Zasada działania AirTagów jest prosta. Emitują one szyfrowany sygnał Bluetooth, wykrywany przez urządzenia (iPhony, iPady itd.), które korzystają z opcji “Znajdź mój”.   Następnie urządzenia te łączą się z usługą iCloud (połączoną z aplikacją Lokalizator), do której wysyłają położenie AirTagów. Po otwarciu aplikacji Lokalizator, wyświetla nam się mapa z dokładną lokalizacją naszych AirTagów. Wszystkie procesy są dokładnie szyfrowane i zabezpieczane, by jak najlepiej chronić naszą prywatność oraz żeby AirTagi, nie zostały przejęte przez osoby niepożądane. Dodatkowo korzystanie z aplikacji nie pochłania zasobów energetycznych urządzenia, dlatego możesz z niej korzystać zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Możliwości AirTagów

Korzystanie z urządzenia oraz jego instalacja są bardzo proste. Dlatego do wdrożenia go w życie nie jest Ci potrzebny specjalistyczny serwis komputerów Mac w Warszawie, który specjalizuje się w instalacjach oprogramowania i naprawach urządzeń Apple. Możesz w nim jednak zasięgnąć porady na temat działania AirTagów oraz ich możliwości. A tych z pewnością jest ich sporo. Działanie elektronicznych breloczków nie ogranicza się tylko do ogólnie rozumianego lokalizowania przedmiotów. Dzięki różnym funkcjom tej usługi, możesz między innymi:

  • sprawdzić, gdzie znajdują się Twoim znajomi oraz udostępnić im swoją lokalizację,
  • szybko odnaleźć potrzebny przedmiot, otwierając Kartę Rzeczy i aktywując dźwięk AirTaga,
  • sprawdzić, w jakim kierunku i odległości jest położony przedmiot, dzięki funkcji „Znajdź dokładnie” (działa ona na iPhone’ach od modeli 11 wzwyż),
  • odnaleźć dawno zagubiony przedmiot dzięki funkcji „Utracony”. Po jego zlokalizowaniu otrzymasz powiadomienie.

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności

Korzystanie z AirTagów wymaga połączenia setek, a nawet tysięcy urządzeń innych użytkowników w wielką sieć – tak, aby możliwe było ich namierzenie. Dodatkowo możesz też skonfigurować swoje urządzenie tak, że osoba, która je znajdzie otrzyma Twoje dane kontaktowe – tak, aby mogła zwrócić przedmiot właścicielowi. Nie oznacza to jednak, że używanie AirTagów stwarza ryzyko. Twojej prywatności broni szyfrowanie. Ponadto dane lokalizacji oraz jej historia są usuwane z pamięci urządzenia. Dlatego tylko Ty wiesz, gdzie znajduje się Twój zagubiony przedmiot.

AirTagi z pewnością ułatwią Ci życie i pozwolą zaoszczędzić wiele czasu, zwłaszcza jeśli często gubisz rzeczy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o ich zaletach, możesz poznać je bliżej dzięki pracownikom warszawskiego serwisu Apple. Możesz im również zlecić inne usługi, takie jak wymiana dysku w MacBooku czy czyszczenie urządzenia.

serwis akcesoriów Apple

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!