ul. Smolna 9, 00-375 Warszawa

Zbita szybka. Jak tego uniknąć?

Pęknięta szybka w iPhonie

Smartfony pod wieloma względami przewyższają stare telefony komórkowe, jednak w jednej kwestii są od nich gorsze: nie są tak wytrzymałe. To, co sprawia, że ze smartphone się wygodnie korzysta, to spory ekran dotykowy. Jest on jednocześnie najwrażliwszą częścią smartphona, którą stosunkowo łatwo uszkodzić. Jak temu zapobiegać?

Upadki z wysokości

Przede wszystkim staraj się zadbać o to, aby Twój iPhone nie upadał na ziemię. Zbita szybka jest często powodem zsunięcia się telefonu ze stolika lub szafki na podłogę, lub wyślizgnięcia się z ręki podczas robienia zdjęcia. Staramy się zawsze trzymać telefon suchymi rękami i pewnym chwytem. Dobrym pomysłem jest noszenie go w etui, które zapobiegnie powstawaniu rys i wgnieceń przy upadku, a także naklejenie specjalnej szybki, która przejmie część wstrząsów i ochroni ekran przed pęknięciem. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli iPhone upadnie niefortunnie, to nie pomoże ani etui, ani szybka. Upadkom najlepiej jest po prostu w miarę możliwości zapobiegać.

Ściskanie i tarcie

Wiele szybek pęka też od dużej siły nacisku na ekran. Na telefonie wystarczy usiąść lub umieścić go w torebce obok kluczy, które będą się o niego obijały podczas truchtu do autobusu, aby na delikatniej szybie powstały rysy. Nie jest więc dobrym pomysłem noszenie iPhona w kieszeni spodni ani wciskanie go do ciasnego plecaka. Telefon umieszczony w torebce powinien mieć swoją oddzielną kieszeń lub być umieszczony w specjalnym etui z przednią klapką, która ochroni ekran.

Unikaj przewodów!

Staraj się korzystać z ładowania bezprzewodowego i słuchawek bluetooth. Wiele upadków telefonów spowodowanych jest nieopatrznym pociągnięciem za podłączony do iPhona kabel. Jeśli jednak mimo zachowania największej ostrożności na ekranie pojawią się nieestetyczne rysy, nie pozostaje nic innego, jak znalezienie dobrego serwisu iPhone i wymiana szybki na nową. Szybkę da się wymienić w każdym modelu, tak samo, jak pozostałe elementy: obudowę, gniazda, guziki, baterię czy anteny.