ul. Smolna 9, 00-375 Warszawa

Naprawa Face ID iPhone Warszawa

Naprawa modułu Face ID w telefonach Apple iPhone

Uszkodzenie modułu Face ID (odpowiadającego za rozpoznawanie twarzy użytkownika) lub któregoś z jego elementów, jest coraz częściej spotykanym problemem, co potrafi wpłynąć bardzo niekorzystnie na płynność działania iPhone’a. Usterka taka może być następstwem upadku, zalania, nawet delikatnego kontaktu z cieczą czy brudem. W warunkach serwisowych jest jednak jak najbardziej możliwa do naprawienia. Warszawski Serwis MacForce naprawia Face ID we wszystkich modelach Apple iPhone, od X, XS, XS MAX, XR, po 11, 12, 12 mini,12 PRO, 13, 13 mini, 13 PRO.

Face id, jak to działa?

Face ID to technologia biometrycznej autoryzacji stworzona przez Apple która rozpoznaje twarz właściciela iPhone’a. Pozwala, przez spojrzenie się na smarfona, odblokować go, zalogować się do różnych aplikacji, czy autoryzować zakupy w sklepach Apple i szybko płacić z pomocą Apple Pay.


Podstawą działania technologii Face ID jest system dwóch modułów sensorowych. Pierwszy odpowiada za projekcję niewidzialnych dla ludzkiego oka punktów podczerwieni (dot pojector) na twarz użytkownika, drugi natomiast za ich odczytanie (kamera podczerwieni). Zeskanowane dane są wykorzystywane do określenia kształtu twarzy, a dokładnie za stworzenie mapy głębi, a tym samym za potwierdzenie tożsamości użytkownika.

dot projector, infrared camera, als sensor, flood illuminator

Moduł Face ID składa się ze wspomnianych powyżej elementów: dot projector, infrared camera, przedniego aparatu, ale jego działanie jest powiązane i zależne od prawidłowego działania taśmy flex z czujnikiem zbliżeniowym ekranu, w skład której wchodzą proximity sensor, flood illuminator, głośnik rozmów i mikrofon FaceTime.

W MacForce naprawisz Face ID w Twoim iPhonie gdy:
– iPhone nie może odczytać twarzy i kłódka drga na boki,
– iPhone nic nie wyświetla,
– iPhone się nie uruchamia,
– pojawia się komunikat „Nie można aktywować Face ID w tym iPhonie”,
– pojawia się komunikat ”Wykryto problem z kamerą TrueDepth”,
– pojawia się komunikat „Umieść iPhone nieco niżej”,
– pojawia się komunikat „Unieś iPhone nieco wyżej”.

Zadzwoń do nas, napisz lub odwiedź nasz punkt przy ulicy Smolnej 9, a przygotujemy dla Ciebie bezpłatną diagnozę. Spróbujemy wspólnie znaleźć rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najbardziej korzystne, a przy tym pozwoli Ci cieszyć się w poprawnie działających telefonem.

KONTAKT
logo Macforce

Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem +48 507 500 007.