W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada smartfona. Podobnie jak każde urządzenie elektroniczne, tak i iPhone może się zawieszać, tracić płynność działania, czy po prostu ulec awarii. Co zrobić, gdy sprzęt odmówi współpracy? Czy urządzenie można samodzielnie naprawić? Jak usunąć dane użytkownika i przywrócić telefon do pierwotnego stanu? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tymi problemami.

Reset iPhone – kiedy musisz go zrobić?

Resetowanie iPhone wykonywane jest wtedy, gdy urządzenie przestaje reagować na twoje polecenia, zawiesza się lub aplikacje nie działają prawidłowo. W sytuacji, gdy telefon ma być sprzedany lub oddany, aby uniknąć przekazania danych w niepowołane ręce, warto przywrócić go do ustawień fabrycznych. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystkie prywatne informacje zostały usunięte. Jak zresetować iPhone? Sprawdźcie wskazówki poniżej.

Jak zresetować iPhone?

Resetowanie iPhone nie jest równoznaczne z przywracaniem go do ustawień fabrycznych. W zależności od modelu, istnieją różne sposoby na reset urządzenia. Jak zresetować iPhone 6 i nowsze modele?

  • Soft reset – należy przytrzymać przycisk włączyć/wyłączyć po prawej stronie iPhone do momentu pojawienia się suwaka na ekranie. Następnie puścić przycisk i przesunąć suwak. Telefon się wyłączy. Aby włączyć go ponownie, należy ponownie przytrzymać ten sam przycisk.
  • Hard reset iPhone – jeśli soft reset nie działa równocześnie przytrzymaj przycisk włączyć/wyłączyć oraz przycisk ekranu głównego (tzw. Home buton). Pojawi się logo Apple i urządzenie zostanie zresetowane. Pełen reset to całkowite wyłączenie zasilania w telefonie. Najczęściej stosuje się go do problemów spowodowanych błędami iOS.

W modelach starszych niż iPhone 6 przycisk włączyć/wyłączyć znajduje się na górze smartfona, a zamiast przycisku Home należy użyć Volume down.

Jeżeli powyższe sposoby naprawy zawiodą, pomóc może serwis iPhone w Warszawie lub innym mieście, który rozwiąże problemy z urządzeniem. Chcąc przywrócić ustawienia fabryczne, samodzielnie wykonaj następujące czynności: wejdź w ustawienia, wybierz Ogólne, a następnie opcję wyzeruj. W tym przypadku możesz zdecydować, co chcesz usunąć, na przykład wszystkie ustawienia, zawartość i ustawienia, dane lokalizacji/prywatności lub inne elementy.

Zanim zresetujesz iPhone, pamiętaj o kopii zapasowej

Decydując się na samodzielne restartowanie iPhone lub przywracanie go do ustawień fabrycznych, upewnij się, że masz kopię zapasową. Coraz częściej w smartfonach przechowywane są nie tylko zdjęcia czy filmy, ale też różnego rodzaju dokumenty na przykład służbowe. Ich utrata może być stresująca, a nawet kosztowna. Najbardziej popularnym sposobem przechowywania kopii zapasowych jest iCloud. Choć jest to wygodne rozwiązanie, to zawsze istnieje ryzyko awarii lub utraty dostępu do swoich kont. Ich odzyskanie może być czasochłonne, dlatego warto mieć też kopie lokalne na przykład na dysku zewnętrznym czy komputerze. Dla własnej wygody pamiętaj
o utworzeniu kopii wszelkich ustawień – po zakupie nowego urządzenia nie będzie konieczne pobieranie i konfigurowanie wszystkiego od nowa. Robiąc regularny backup, masz pewność, że nie zostaną uszkodzone lub utracone ważne dla ciebie dane.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!