W połowie września zgodnie z przewidywaniami odbyła się prezentacja Apple Watch 7 – najnowszego smartwatcha od Apple. Inteligentny zegarek na pierwszy rzut oka nie różni się wiele od swojego poprzednika, jednak wprowadzone nowości są naprawdę interesujące – choćby w postaci o 20% większego wyświetlacza. Czego jeszcze mogą się wkrótce spodziewać świeżo upieczeni nabywcy Apple Watch 7?

Dwa rozmiary, 5 wersji kolorystycznych

Tym razem użytkownicy Apple Watch 7 będą mieli do dyspozycji dwa wymiary swoich zegarków:

  • ekran o przekątnej 41 mm, 
  • ekran o przekątnej 45 mm.

Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę, dostępne jest 5 wariantów:

  • czarny, 
  • niebieski, 
  • czerwony, 
  • złoty, 
  • nowość – ciemnozielony.

Wielu użytkowników szóstki, szczególnie zainteresowanych designem, powinna ucieszyć informacja, że do nowego modelu pasować będą paski od jego poprzednika.

Subtelna zmiana – dużo większy ekran

Przy mniej wnikliwym spojrzeniu Apple Watch 7 może na pierwszy rzut oka bardzo przypominać swojego poprzednika. Subtelne różnice przekładają się jednak na aż o 20% większą powierzchnię wyświetlacza. Inżynierowie Apple osiągnęli to nie tylko powiększając ekran w obu wariantach o 1 milimetr, ale również wprowadzając nieco bardziej kanciasty kształt i wysmuklając ramki o 40%. W wariancie 45 mm rozmiar tekstu będzie można zmniejszyć dzięki temu nawet o 50%.

Apple chwali się też podwyższoną wytrzymałością ekranu w nowym urządzeniu za sprawą bardziej odpornego na pęknięcia szkła. Urządzenie jest też odporne na wodę i pył. Nowa konstrukcja ekranu sprawia, że jest gładszy i bardziej ergonomiczny. Na uwagę zasługuje niegasnący wyświetlacz Retina, który ułatwi szybszy dostęp do podstawowych informacji – na przykład godziny. Zdaniem Apple w pomieszczeniach jest on jaśniejszy od swojego poprzednika o 70%.

Duży nacisk na zdrowie

Projektanci Apple Watch 7 położyli duży nacisk na zdrowie użytkowników. Urządzenie jest wyposażone w czujniki pozwalające kontrolować tętno, EKG, a także stopień natlenienia krwi. Z pewnością zaletą nowego smartwatcha jest również dobrze przemyślany asystent snu. Z drugiej strony część użytkowników oczekiwała wzbogacenia sprzętu o nowe sensory pozwalające między innymi na precyzyjny pomiar ciśnienia tętniczego. Na to rozwiązanie będzie jednak trzeba jeszcze poczekać.

399 $ za najtańszą wersję. Ile zapłacimy w Polsce?

Czy użytkownicy Apple Watch 6 powinni zainwestować w kolejną generację? To kwestia indywidualna, a wiele zależy od ceny. Na amerykańskim rynku Apple Watch 7 ma kosztować od 399 $. Można więc przypuszczać, że w dniu premiery na polskim rynku cena zegarka nie będzie się zbytnio różniła od jego poprzedników, gdy debiutowali w naszym kraju. Wciąż jednak nie jest znana.

Interesuje Cię więcej nowości ze świata Apple? Koniecznie śledź podobne wpisy na stronie naszego serwisu sprzętu Apple.

Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy w naprawie bądź modernizacji urządzeń marki Apple, zapraszamy do naszego profesjonalnego serwisu, o którym więcej przeczytasz tutaj: wymiana dysku MacBook.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!